RNCF2010TKY10K0
Mfr.Part #
RNCF2010TKY10K0
Description
RES 10K OHM 0.01% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.01%
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Series :
RNCF
Published :
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
10kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W