RNCF2010DTE976R
Mfr.Part #
RNCF2010DTE976R
Description
RES 976 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
976Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm