RNCF2010DTE887R
Mfr.Part #
RNCF2010DTE887R
Description
RES 887 OHM 0.5% 1/3W 2010
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
887Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
2010 (5025 Metric)
Datasheets
RNCF2010DTE887R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 887Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C