RNCF2010DTE86R6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2010DTE86R6
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 86.6 OHM 0.5% 1/3W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RNCF
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistance :
86.6Ohm
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
PRECISION
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm