RNCF2010DTE845K
Mfr.Part #
RNCF2010DTE845K
Description
RES 845K OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
845kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2010DTE845K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 845kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C