RNCF2010DTE820R
Mfr.Part #
RNCF2010DTE820R
Description
RES 820 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Series :
RNCF
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
820ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNCF2010DTE820R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 820Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C