RNCF2010DTE820K
Mfr.Part #
RNCF2010DTE820K
Description
RES 820K OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
820kOhm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
EAR99
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Datasheets
RNCF2010DTE820K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 820kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C