RNCF2010DTE806R
Mfr.Part #
RNCF2010DTE806R
Description
RES 806 OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
PRECISION
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
806Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm