RNCF2010DTE806K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2010DTE806K
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 806K OHM 0.5% 1/3W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
806kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
PRECISION
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Factory Lead Time :
12 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Series :
RNCF
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C