RNCF2010DTE7K87
Mfr.Part #
RNCF2010DTE7K87
Description
RES 7.87K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
7.87kOhm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Datasheets
RNCF2010DTE7K87
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 7.87kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C