RNCF2010DTE7K15
Mfr.Part #
RNCF2010DTE7K15
Description
RES 7.15K OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Resistance :
7.15kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
RNCF2010DTE7K15
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 7.15kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C