RNCF2010DTE750K
Mfr.Part #
RNCF2010DTE750K
Description
RES 750K OHM 0.5% 1/3W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Additional Feature :
PRECISION
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
750kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RNCF
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010DTE750K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 750kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C