RNCF2010DTE6R98
Mfr.Part #
RNCF2010DTE6R98
Description
RES 6.98 OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
6.98Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm