RNCF2010DTE6R34
Mfr.Part #
RNCF2010DTE6R34
Description
RES 6.34 OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
6.34Ohm
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Datasheets
RNCF2010DTE6R34
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.34Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C