RNCF2010DTE6R04
Mfr.Part #
RNCF2010DTE6R04
Description
RES 6.04 OHM 0.5% 1/3W 2010
1 (Unlimited)
Additional Feature :
PRECISION
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
6.04Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Datasheets
RNCF2010DTE6R04
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.04Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C