RNCF2010DTE6K81
Mfr.Part #
RNCF2010DTE6K81
Description
RES 6.81K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
6.81kOhm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
PRECISION
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
RNCF2010DTE6K81
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.81kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C