RNCF2010DTE6K49
Mfr.Part #
RNCF2010DTE6K49
Description
RES 6.49K OHM 0.5% 1/3W 2010
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
6.49kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Additional Feature :
PRECISION
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Composition :
Thin Film
Datasheets
RNCF2010DTE6K49
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.49kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C