RNCF2010DTE6K20
Mfr.Part #
RNCF2010DTE6K20
Description
RES 6.2K OHM 0.5% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
2
Composition :
Thin Film
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
6.2kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm