RNCF2010DTE649R
Mfr.Part #
RNCF2010DTE649R
Description
RES 649 OHM 0.5% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
649Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
2010 (5025 Metric)
Datasheets
RNCF2010DTE649R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 649Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C