RNCF2010DTE620K
Mfr.Part #
RNCF2010DTE620K
Description
RES 620K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
620kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010DTE620K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 620kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C