RNCF2010DTE60K4
Mfr.Part #
RNCF2010DTE60K4
Description
RES 60.4K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Mount :
Surface Mount
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
60.4kOhm
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Datasheets
RNCF2010DTE60K4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 60.4kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C