RNCF2010DTE5R60
Mfr.Part #
RNCF2010DTE5R60
Description
RES 5.6 OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
5.6Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W