RNCF2010DTE5K11
Mfr.Part #
RNCF2010DTE5K11
Description
RES 5.11K OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
5.11kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%