RNCF2010DTE57R6
Mfr.Part #
RNCF2010DTE57R6
Description
RES 57.6 OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
57.6Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Construction :
RECTANGULAR
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
250mW