RNCF2010DTE576K
Mfr.Part #
RNCF2010DTE576K
Description
RES 576K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
576kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
250mW
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
PRECISION
Datasheets
RNCF2010DTE576K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 576kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C