RNCF2010DTE56R2
Mfr.Part #
RNCF2010DTE56R2
Description
RES 56.2 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
56.2Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm