RNCF2010DTE54K9
Mfr.Part #
RNCF2010DTE54K9
Description
RES 54.9K OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
54.9kOhm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm