RNCF2010DTE51R0
Mfr.Part #
RNCF2010DTE51R0
Description
RES 51 OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
51Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm