RNCF2010DTE200R
Mfr.Part #
RNCF2010DTE200R
Description
RES 200 OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
200Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.5%
PRECISION
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
RNCF2010DTE200R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 200Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C