RNCF2010DTE1R91
Mfr.Part #
RNCF2010DTE1R91
Description
RES 1.91 OHM 0.5% 1/4W 2010
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
2010 (5025 Metric)
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.91Ohm
Power Rating :
250mW
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNCF2010DTE1R91
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.91Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C