RNCF2010DTE1R87
Mfr.Part #
RNCF2010DTE1R87
Description
RES 1.87 OHM 0.5% 1/4W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
150V
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
1.87Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%