RNCF2010DTE1R62
Mfr.Part #
RNCF2010DTE1R62
Description
RES 1.62 OHM 0.5% 1/4W 2010
Resistance :
1.62Ohm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNCF2010DTE1R62
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.62Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C