RNCF2010DTE1R15
Mfr.Part #
RNCF2010DTE1R15
Description
RES 1.15 OHM 0.5% 1/4W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
1.15Ohm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C