RNCF2010DTE1R07
Mfr.Part #
RNCF2010DTE1R07
Description
RES 1.07 OHM 0.5% 1/4W 2010
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
1.07Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C