RNCF2010DTE1M10
Mfr.Part #
RNCF2010DTE1M10
Description
RES 1.1M OHM 0.5% 1/4W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.1MOhm