RNCF2010DTE1K80
Mfr.Part #
RNCF2010DTE1K80
Description
RES 1.8K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1.8kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RNCF
Datasheets
RNCF2010DTE1K80
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.8kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C