RNCF2010DTE1K62
Mfr.Part #
RNCF2010DTE1K62
Description
RES 1.62K OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
1 (Unlimited)
Resistance :
1.62kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2010DTE1K62
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.62kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C