RNCF2010DTE1K30
Mfr.Part #
RNCF2010DTE1K30
Description
RES 1.3K OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Thin Film
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Surface Mount
Resistance :
1.3kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ROHS3 Compliant
Series :
RNCF
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNCF2010DTE1K30
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.3kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C