RNCF2010DTE1K27
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2010DTE1K27
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.27K OHM 0.5% 1/3W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Composition :
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Additional Feature :
PRECISION
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Resistance :
1.27kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C