RNCF2010DTE1K21
Mfr.Part #
RNCF2010DTE1K21
Description
RES 1.21K OHM 0.5% 1/3W 2010
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
1.21kohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
RNCF2010DTE1K21
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.21kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C