RNCF2010DTE1K07
Mfr.Part #
RNCF2010DTE1K07
Description
RES 1.07K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
PRECISION
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
1.07kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W