RNCF2010DTE17R4
Mfr.Part #
RNCF2010DTE17R4
Description
RES 17.4 OHM 0.5% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Construction :
RECTANGULAR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
17.4Ohm