RNCF2010DTE17K8
Mfr.Part #
RNCF2010DTE17K8
Description
RES 17.8K OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
RNCF
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
17.8kOhm
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
250mW
yes
Datasheets
RNCF2010DTE17K8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 17.8kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C