RNCF2010DTE178K
Mfr.Part #
RNCF2010DTE178K
Description
RES 178K OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
178kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
12 Weeks
Datasheets
RNCF2010DTE178K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 178kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C