RNCF2010DTE174K
Mfr.Part #
RNCF2010DTE174K
Description
RES 174K OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
174kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C