RNCF2010DTE14R3
Mfr.Part #
RNCF2010DTE14R3
Description
RES 14.3 OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
14.3Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm