RNCF2010DTE11R3
Mfr.Part #
RNCF2010DTE11R3
Description
RES 11.3 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
11.3Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm