RNCF2010DTE11R0
Mfr.Part #
RNCF2010DTE11R0
Description
RES 11 OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
11Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RNCF2010DTE11R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 11Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C