RNCF2010DTE118R
Mfr.Part #
RNCF2010DTE118R
Description
RES 118 OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
118Ohm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C