RNCF2010DTE107R
Mfr.Part #
RNCF2010DTE107R
Description
RES 107 OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
107Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2010DTE107R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 107Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C